TC1797512F180EACKDUMA2
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
TC1797512F180EACKDUMA2
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 416-BGA
Number of I/O : 221
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 1.42V ~ 1.58V
DigiKey Programmable : Not Verified
RAM Size : 224K x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : ASC, CANbus, EBI/EMI, FlexRay, MLI, MSC, SSC
Package : Bulk
EEPROM Size : 64K x 8
Program Memory Size : 4MB (4M x 8)
Oscillator Type : External
Peripherals : DMA, POR, WDT
Product Status : Active
Core Size : 32-Bit
Mounting Type : Surface Mount
Series : TC17xx
Supplier Device Package : PG-BGA-416-27
Data Converters : A/D 48x10b SAR
Mfr : Infineon Technologies
Core Processor : TriCore™
Speed : 180MHz